Prośba o opinię na temat warsztatów / po kolizji drogowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bartko89
    Classic
    • 2016
    • 1

    Prośba o opinię na temat warsztatów / po kolizji drogowej

    lockin, jeżeli masz możliwość podjechać na Szwojcyce w dni robocze gdzieś między 6 a 14 to odezwij się na PW.

    Swoją drogą masz gdzieś link o tych spryskiwaczach? Bo nie mogę znaleźć. U mnie zresztą nie włączają się za każdym razem, może to kwestia ustawień albo którychś z 'inteligentnych' systemów :-)

    Dziś o 6 rano jak jeszcze rodzinka spała siedziałem już w garażu i dokodowałem następujące rzeczy:
    - opuszczenie lusterka na wstecznym
    - ilość paliwa do zatankowania
    - mruganie halogenami zamiast długimi (tylko śmiesznie jest bo klapki od biksenonów się podnoszą - słychać je )
    - CH/LH przeciwmgielnymi zamiast ksenonami
    - ustawione obydwa tylne przeciwmgielne a nie tylko jedno
    - przygasanie przednich dziennych LED'ów przy kierunkowskazach (i awaryjnych)
    - wyłączenie start-stop (jeszcze nie sprawdziłem)


    --------
    EDIT: Dobra, znalazłem to z wycieraczkami.
    - ustawianie co który raz ma opryskiwać też lampy - u mnie domyślnie było 10: http://www.stemei.de/pages/coding/sk...sintervall.php -
    - ustawianie czasu po którym uaktywnia się spryskanie lamp: http://www.stemei.de/pages/coding/sk...erungszeit.php
  • lun
    Classic
    • 2013
    • 4

    #2
    Prośba o opinię na temat warsztatów / po kolizji drogowej

    Witam,
    Niestety we wtorek, jakiś gapa, w korku, uderzył w tył mojego auta (Skoda Octavia 2FL kombi). Nie wyglądało to groźnie, bo i prędkości być nie mogło, jednak kilka szkód zrobił (zderzak się odkształcił i pękł na nim lakier, a poza tym mam dziwne wrażenie jakby lekko cofnął się tylny pas - klapa mocniej odbija przy otwieraniu).
    Ubezpieczyciel sprawcy (Ergo Hestia), w ramach likwidacji szkody proponuje naprawę w ramach swojej sieci serwisowej:

    1. CANCAR (ul. Wiosenna 3 Warszawa)
    2. PPH CARTIMEX ANDRZEJ KLICHOWICZ (al. Prymasa Tysiąclecia 76 Warszawa)
    3. AUTO OSTROBRAMSKA ZBIGNIEW SKRZYNECKI (ul. Ostrobramska 38a Warszawa)
    4. MARIMEX AUTO S.C. (ul. Kłobucka 13 Warszawa)
    5. Stacja Napraw Powypadkowych Michał Pawlak (ul. Heroldów 7 Warszawa)


    Powyższe serwisy świadczą usługę door to door (odbierają samochód z miejsca wskazanego przez klienta) i zapewniają auto zastępcze klasy A lub B na cały czas naprawy. Dodatkowo są to warsztaty, który zgodziły się na udzielanie przedłużonej, trzyletniej gwarancji na wykonaną naprawę.

    I tu pytanie do was, współforumowicze: czy ktokolwiek z was wie coś na temat powyższych warsztatów, może któryś polecić lub kategorycznie odradzić? Ewentualnie czy ktoś z czystym sercem może polecić jakiś serwis blacharsko-lakierniczy w Warszawie, lub bliskich okolicach (może być to ASO lub nie) do wykonania takiej naprawy bezgotówkowej?

    Z góry dziękuję za wszelkie rady.
    Pozdrawiam,
    LuN

    Komentarz

    • maly2st
      Ambiente
      • 2013
      • 245

      #3
      Widze ze tez masz problem z ERGO HESTIĄ jaki szkode w szkodniku wycenili to sie w sklepie usmiali odstaw do ASO tylko rozeznaj sie, ktory ma dobra opinie bo obstawiam ze te warsztaty beda robic na zamiennikach.
      Ale to tylko moje przypuszczenia a w ASO beda robic na oryginałach.

      Komentarz

      • fernando
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 1890

        #4
        lun, jak napisał Kolega wyżej, olej "jego siec serwisowa" - wystarczy chyba, ze juz teraz masz problem z ubezpieczycielem, żeby jeszcze się szarpać w ramach tej "przedłużonej, trzyletniej gwarancji"... Rob ASO, a samochód zastępczy tej samej klasy, co Twój rozbity, na cały czas naprawy należy Ci się jak psu buda i - co wiecej - każde przyzwoite aso chętnie Ci da taki samochód, a formalności załatwi za Ciebie.

        Komentarz

        • xcracer
          Elegance
          • 2014
          • 851
          • Octavia II (1Z3)
          • BKD 2.0 TDI 140 KM

          #5
          Zrób dokładnie tak, jak piszą koledzy powyżej. Ubezpieczyciel nie może Cię zmusić do naprawy we wskazanym przez niego warsztacie.
          Moja FLka:

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

          Komentarz

          • siemi1
            L&K
            • 2012
            • 1287
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BMM 2.0 TDI 140 KM

            #6
            Ja moge ci polecic ASO Maran seata maja swoj warsztat blacharski na bemowie ul. Wroclawska zagadaj z Kierownikiem Arturem Skladankiem to pomoga wszystki zalatwic i dobrze wykonaja robote. Robikem u nich passka mamy bezgotowkowo z AC i swojego leona z AC bez FV bo na kosztorysie wyceniki. da sie z nimi dogadac. Zebt auto bylo zrobione i po kieszenie nie uderzylo jesli z AC. Polecam.
            Spalanie - Motostat.pl
            Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
            Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
            Sprzedam na OLX!!

            Komentarz

            • lun
              Classic
              • 2013
              • 4

              #7
              Cześć,
              Dziękuję bardzo wszystkim za rady.
              Wyjaśniając, na tą chwilę Ergo Hestia nie robi mi jeszcze żadnych problemów. W rozmowie telefonicznej z likwidatorem, powiedziałem że nie zdecyduje się na ich warsztat, dopóki nie rozeznam się w opiniach. Sam jestem za zrobieniem samochodu w ASO i na tą chwilę wszystko zmierza w tym kierunku (rzeczoznawca ma się pojawić w przyszłym tygodniu, zrobić zdjęcia, opisać itp.).

              Też bałem się że te ich warsztaty będą robiły po kosztach, na zamiennikach lub używkach.

              Marana mam praktycznie pod domem, ale jeszcze spytam o ASO Skody, możecie jakieś polecić w Warszawie?
              Nie zależy mi na niskich kosztach, bo to z OC sprawcy.

              Dzięki i pozdrawiam.
              Pozdrawiam,
              LuN

              Komentarz

              • kowal 2002
                RS
                S_OCP Member
                • 2006
                • 5161

                #8
                lun, to jak masz pod nosem to rób w Maranie, też ich polecam.
                W ASO pytaj czy mają swoją lakiernie na miejscu ( Maran ma i to dosyć nową ), bo wiele ASO wysyła samochody poza warszawę ( i to czasem po kilkaset km ).
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz

                • Wally
                  RS
                  • 2012
                  • 3790
                  • Volkswagen

                  #9
                  lun, zgłoś się do kolegi gebek
                  Paru forumowiczów jak i ja robiło u niego w robocie
                  Z czystym sumieniem mogę polecić
                  Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

                  => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
                  => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
                  => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
                  "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

                  Komentarz

                  Pracuję...